ساعت کاري: شنبه تا پنجشنبه: ۹ صبح الی ۵ بعد از ظهر
28426780 - 09356903009
تماس و مشاوره رایگان
info@geranool.com
با ما ارتباط برقرار کنيد
کانال تلگرام

کفپوش پارک

خانه - - کفپوش پارک

کفپوش پارک

کفپوش پارک یا کفپوش پارکی لاستیکی همانطور که از اسمش مشخص است برای ایمنی سازی فضای پارک ها استفاده می شود. کفپوش پارک یکی از انواع کفپوش گرانولی است. این محصول نقش مهمی در کاهش و کنترل آسیب های احتمالی در زمین بازی و پارک دارد. فضای پارک به منظور اینکه مورد استفاده بچه ها قرار می گیرد، باید از لحاظ ایمنی و استاندارد در سطح مطلوبی قرار داشته باشد. کفپوش پارک در کاهش خطرات احتمالی و افزایش سلامتی کودکان، نقش بسزایی را ایفا می کند.

کودکان معمولا در فضای پارک از کنجکاوی و جنب و جوش بسیار بالایی برخوردار هستند. در صورت استفاده از کفپوش مناسب برای پارک ها، هنگام برخورد کودک با سطح کفپوش، به دلیل استحکام و مقاومت بالایی آن، هیچگونه صدمه ای به کودک وارد نمی شود. اکثر خانواده ها برای تفریح و بازی کودکان خود، به منظور کاهش آسیب ها، پارک های دارای کفپوش را مد نظر قرار می دهند. به همین جهت استفاده از کفپوش پارک بسیار اهمیت و تاثیر گذار است. این کفپوش ها در رنگ ها و طرح های مختلف و متنوع تولید و عرضه می شوند.کفپوش پارکی

 

ویژگی های کفپوش پارک

کفپوش پارک به دلیل استفاده اغلب کودکان از فضای آن باید از ایمنی، مقاومت، کیفیت و استاندارد لازم برخوردار باشد. همچنین کفپوش گرانولی پارک به دلیل استفاده زیاد و مکرر، باید از عمر بالایی بهره مند باشند. طراحی کفپوش ها به گونه صورت می گیرد که علاوه بر انعطاف پذیری مناسب، امنیت و سلامت کودکان را نیز با خود به همراه داشته باشد. از دیگر ویژگی های بارز کفپوش پارک، مقاوم بودن در برابر نور آفتاب و ضد آب بودن آن است. جنس این نوع کفپوش ها به طور معمول از لاستیک گرانول شده می باشد. بر روی سطح مورد نظر هم با چسب هم بدون چسب مورد استفاده قرار می گیرند. تهیه کفپوش لاستیکی پارک از جنس مرغوب و باکیفیت، علاوه بر مقاومت و ضربه پذیری بالا، در برابر شرایط جوی مختلف و همینطور سرما و گرما پوسیده، ترک خورده و شکسته نمی شوند.

یکی از مزایای کفپوش پارک، مقاوم بودن در برابر دویدن و  پیاده روی سریع می باشد. همچنین این کفپوش ها در مواقع باران و  مرطوب بودن، از لیز خوردن جلوگیری به عمل می آورند. مزایای دیگر کفپوش پارک شرکت گرانول و لاستیک عبارت است از:

 • مقاوم بودن در برابر مواد شیمیایی و اسید،
 • مقاوم بودن در برابر آسیب دیدگی و فشار سنگین،
 • مفید و مناسب برای محیط زیست.

کفپوش مناسب پارک یک نوع کفپوش گرانولی یا کفپوش لاستیکی و است. این نوع کفپوش نه‌تنها مناسب زیر وسایل بازی پارک می‌باشد، بلکه برای مجتمع تفریحی نیز استفاده می‌شود. پارک‌ها و همچنین زمین بازی کودکان، باید دارای ایمنی لازم برای کودکان نیز باشد. مسلماً اجرای کفپوش زمین بازی در پارک بسیار الزامی است. نمی‌توان زمین بازی کودکان را موزاییک، آسفالت یا سیمان نمود. کودکان در این زمین‌ها با خطرات بسیاری مواجه خواهند شد. آن‌ها دارای انرژی پایان‌ناپذیرند و بسیار پرجنب‌وجوش به بازی می‌پردازند. پس باید این مکان‌ها دارای ایمنی بالا باشند.

کودکان کنجکاوند و اگر فعالیت‌های کنجکاوانه آن‌ها را محدود کنیم، نسلی بی‌اهمیت به محیط اطراف خواهیم داشت. پس باید اجازه فعالیت به آن‌ها داده شود. کفپوش مناسب پارک و زمین بازی کودکان، همان‌طور که ذکر کردیم، کفپوش‌های تاتامی و کفپوش‌های لاستیکی گرانولی است. این کفپوش‌ها شرایط لازم و استاندارد را برای ایمنی در زمین بازی دارد.کفپوش مناسب پارک، در مهدکودک‌ها و زمین‌های بازی نیز استفاده می‌شود. چنانچه این کفپوش‌ها را از نوع مرغوب و استاندارد تهیه نمایید، در فضای باز، دوام فضای بسته را دارد زیرا در برابر باد و باران، آفتاب، گرما و سرما مقاوم‌اند.کفپوش لاستیکی پارک بازی

گفتیم که کفپوش پارک ، از نوع لاستیکی است؛ اما نه این‌که لاستیک خام را برای تولید کفپوش استفاده کنند بلکه گرانول‌های پودر شده را به‌وسیله چسب‌های مخصوص به‌عنوان مواد تولید این کفپوش‌ها، به کارخانه می‌برند و به‌وسیله دستگاه‌های حرارتی و پرس با فرمول استاندارد آن‌ها را تولید و عرضه می‌نمایند. این کفپوش‌ها می‌تواند با چسب و بدون چسب بر روی زمین موردنظر نصب شود.

در پارک ها از تاتامی استفاده کنیم یا کفپوش لاستیکی؟

همان‌طور که می‌دانید، اکثر پارک‌ها و زمین‌های بازی کودکان در فضای باز قرار دارند. پس کفپوش لاستیکی مناسب پارک باید قدرت مقاومت در برابر عوامل محیطی ازجمله اشعه خورشید به‌عنوان مخرب‌ترین گرما و برف به‌عنوان مخرب‌ترین سرما را داشته باشد. کفپوش‌های گرانولی لاستیکی این توان را دارند. در برابر عوامل محیطی تَرَک نمی‌خورند، نمی‌شکنند و پوسیده نمی‌شوند. البته همان‌طور که گفتیم، اگر از جنس مرغوب تهیه‌شده باشند. تاتامی‌ها بیشتر برای فضاهای بسته استفاده می‌شوند و توجیه اقتصادی برای پارک‌ها و فضای روبازِ بازی کودکان ندارند.

تفاوت رنگ و مشخصات کفپوش‌های تاتامی و کفپوش‌های

کفپوش لاستیکی پارک

لاستیکی در این است که رنگ‌های تاتامی پارکی روشن و شاد بوده و بیشتر برای کودکان مناسب است. کفپوش‌های پارکی لاستیکی دارای رنگ‌های تیره‌تری بوده و بیشتر مناسب بزرگسالان است. همچنین کفپوش تاتامی بیشتر برای فضاهای سربسته مناسب است و کفپوش گرانولی بیشتر مناسب پارک و فضای باز است. ضمناً کفپوش تاتامی پارکی انعطاف‌پذیری بالایی دارد و نوع ضربه‌گیری آن برای کودکان مناسب‌تر است. کفپوش‌های لاستیکی انعطاف‌پذیری بیشتری دارند و استحکام آن‌ها نیز بیشتر است. در کل کفپوش‌های لاستیکی گرانولی پارکی، مناسب‌تر از تاتامی برای فضاهای روباز و پارکها است.

کاربردهای کفپوش پارک

کفپوش پارک علاوه بر استفاده در فضای پارک ها، در مسیرهای ورزش دو و میدانی نیز مورد کاربرد دارند. در این ورزش، برای جلوگیری از لیز خوردن و همینطور پیشگیری از خستگی زودرس ورزشکاران این رشته، بسیار مفید و مناسب است. در زمین های ورزشی نیز  این کفپوش ها، برای کاهش و کنترل آسیب های وارده به ورزشکاران، بسیار کاربرد دارد. برای ایمن سازی مدارس و مهد کودک ها نیز این نوع کفپوش بسیار مفید و مناسب است، چرا که افزایش امنیت و آسودگی خاطر والدین را با خود به همراه دارد. همچنین این مدل کفپوش در باغ ها، استخرها، سالن های بدنسازی و وزنه برداری، پیاده روها، معابر عمومی، پارکینگ های طبقاتی و پل عابر پیاده هم مورد استفاده قرار می گیرد. کفپوش های پارک گزینه مناسب و مطلوبی، برای استفاده در فضاهای باز محسوب می شوند. قابلیت شستشوی این کفپوش ها نیز امکان پذیر است.

کاربردهای دیگر کفپوش مناسب پارک

 • در مسیرهای دوومیدانی برای جلوگیری از خستگی زودرس به دلیل خاصیت ارتجاعی و جلوگیری از لغزندگی
 • بر روی پل فلزی عابر پیاده برای جلوگیری از لغزندگی و زیبایی
 • در کف پارکینگ‌های طبقاتی به دلیل جلوگیری از لغزندگی و ضربه‌گیری
 • در مسیرهای پیاده‌روی به دلیل استحکام و جلوگیری از خستگی زودرس و لغزندگی
 • کفپوش باشگاه‌های وزشی به دلیل جلوگیری از آسیب‌دیدگی ورزشکاران
 • کنار استخرها برای زیبایی و جلوگیری از لغزندگی
 • کفپوش زمین‌های ورزشی برای زیبایی و جلوگیری از لغزندگی
 • در محدوده کناره پارک‌های آبی برای جلوگیری از لغزندگی

کفپوش مناسب پارک ازنظر شهرداری‌ها و دهیاری های چیست

شهرداری‌ها قوانینی را برای کفپوش مناسب پارک، به تصویب رسانده‌اند که بر اساس این قوانین کل پارک‌های کلان‌شهرها زیر مجموعه بازی پلی اتیلنی و در فضای بازی کودکان باید دارای کفپوش لاستیکی باشند. این کفپوش‌ها باید رنگ‌های شاد و متنوع داشته باشد.

ویژگی‌های کفپوش مناسب پارک:

 • مقاوم در برابر سایندگی (در اثر پیاده‌روی به‌سرعت از بین نمی‌رود).
 • مقاوم در برابر ضربه (در اثر افتادن یا پرت شدن اشیا سنگین، آسیب نمی‌بیند)
 • مقاومت در برابر لغزندگی (مانع سرخوردن افراد در هنگام مرطوب بودن کفپوش است)
 • مقاوم در برابر گرما، سرما و دیگر عوامل جوی (توجیه اقتصادی جهت تعویض دیرهنگام کفپوش)
 • در برابر فشار مانند پاشنه پا و در برابر حریق مانند آتش ته سیگار مقاوم است.
 • مقاومت در برابر انواع اسید و باز و دیگر مواد شیمیایی
 • در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف قابلیت نصب و اجرا دارد
 • سادگی نصب و درنتیجه اجرا در محل موردنظر دارد.
 • عدم نیاز به زیرسازی در صورت پستی بلندی‌های ملایم.
 • عدم وجود فاصله بین کفپوش‌ها و یکدست بودن آن‌ها
 • تعمیرات قطعه خراب‌شده به‌سادگی و به‌سرعت
 • قابلیت انقباض و انبساط به سیارکم.

 

نکات نصب کفپوش لاستیکی پارکی

 • همان‌طور که ذکر کردیم، کف پوش پارکی در صورت پستی بلندی ملایم نیاز به زیرسازی ندارد ولی اگر غیرازاین بود، نیاز به زیرسازی بتنی دارد نه شن و ماسه. شن و ماسه قدرت تنظیم سطح و دادن شیب ملایم را ندارد.
 • به دلیل انقباض و انبساط کم در فصول مختلف، بین بلوک‌ها باید بین 3 تا 5 میلی‌متر فاصله باشد.
 • چنانچه بدون چسب، نصب انجام شود، باید هنگام زیرسازی با بتن، کفپوش‌ها به فاصله مناسب قرار بگیرد و با فلز محدود شود تا از جای خود تکان نخورد.
 • به‌هیچ‌وجه در نصب این کفپوش‌ها نباید از پیچ و رول‌پلاک استفاده کرد.

شرکت فوم ، لاستیک و گرانول ایران تولید کننده و ارایه دهنده کفپوش گرانولی به باشگاه های بدنسازی و پارک ها در اقصی نقاط کشور از جمله تهران ، تبریز ، اصفهان ، یزد ، کرمان ، شیراز ، مشهد، ساری ، رشت و سایر نقاط می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید کفپوش گرانولی و لاستیکی و سایر محصولات با شماره های تماس مشاورین نوین فوم تماس بگیرید.

برای سفارش و خرید کفپوش پارک، توجه به نکاتی در این زمینه علاوه بر مقرون به صرفه بودن، کیفیت بالای کفپوش را نیز به ارمغان می آورد. در هنگام خرید، باید دقت شود که رنگ کفپوش مورد نظر تیره و رنگ پریده نباشد. ضخامت لایه های کفپوش باید یکسان، یکدست و هماهنگ باشد. همچنین یک کفپوش با کیفیت نباید به آسانی شکسته و ترک خورده شود. برای نصب و قراردادن منظم کفپوش پارک در مکان مورد نظر، از بکار بردن پیچ و رول پلاک در این زمینه بشدت باید خودداری کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید کفپوش لاستیکی پارک با مشاورین شرکت تماس حاصل فرمایید.

اطلاعات محصول :

 • رنگ بندی:سبز - قزمز اخرایی - طوسی - نارنجی - آبی - زرد - سیاه - بنفش - رنگ های سفارشی
 • ضخامت:20 میلی متر تا 70 میلی متر
 • سایر عناوین کفپوش لاستیکی - گرانول - کفپوش گرانولی پارک - لاستیک گرانولی - کفپوش شانه تخم مرغی

Share