ساعت کاري: شنبه تا پنجشنبه: ۹ صبح الی ۵ بعد از ظهر
28426780 - 09356903009
تماس و مشاوره رایگان
info@geranool.com
با ما ارتباط برقرار کنيد
کانال تلگرام

تشک جودو

تشک جودو

تشک جودو همچون تشک و کفپوش مورد استفاده در هر ورزشی و به خصوص ورزش های رزمی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در تمرینات و در مسابقات رسمی استفاده از یک تشک با کیفیت و استاندارد برای ورزشکاران ضروری است. ضربه زدن، ضربه خوردن، بلند کردن و افتادن از ویژگی های جدانشدنی  ورزش های رزمی است. جودو نیز به عنوان یک ورزش درگیرانه همواره می تواند باعث انواع آسیب دیدگی ها در بین ورزشکاران این رشته پر طرفدار شود. پیروی از یک سری اصول ورزشی و استفاده از ملزومات این ورزش مانند تشک جودو، می تواند مانع بسیاری از آسیب های احتمالی در جودو کار ها شود.

یکی از معروف ترین، پر استفاده ترین و پر طرفدار ترین تشک های جودو، تشک یا کفپوش کراسلینک است. به دلیل قابلیت های خوبی که این تشک جودو دارد، در بسیاری از مسابقات و همچنین در تمرینات از آن استفاده می شود. امکان ندارد که ورزشکاری در این رشته فعالیت کند و نام این تشک جودو به گوشش نخورده باشد.

انتخاب تشک جودو

یک تشک جودو با کیفیت باید ضخیم بوده و توانایی جذب ضربه ها ایجاد شده در زمان مسابقه یا تمرین جودو را داشته باشد. تشک جودو زمانی که برای تمرین کردن از آن استفاده می کنید باید حداقل 2 اینچ ضخامت داشته باشد؛ البته اگر تشک ضخامت 5 یا 6 سانتی متر داشته باشد ضربات را بهتر جذب می کند. اما زمانی که صحبت از مسابقات در سطح جهانی می شود، ضخامت مت یا تشک جودو به 1.5 اینچ یا 40 میلی متر کاهش می یابد. حال به شما بستگی دارد که آیا به دنبال تشک تمرینی هستید یا اینکه تشک را برای مسابقات نیاز دارید.

زمانی که صحبت از انواع مواد برای تشک جودو می شود، فوم های متقاطع بهترین انتخاب هستند. البته مواد بسیاری هستند که ممکن است در این بین موفق عمل کنند. مواد با تراکم های مختلفی وجود دارند که می توانند در ویژگی  جذب ضربه تشک جودو تاثیر گذار باشند. از فروشنده بپرسید و مطمئن شوید تشکی که انتخاب کرده اید در مقابل شدید ترین پرتاب ها مقاوم باشد. همچنین چه اشکالی دارد اگر چندبار روی مت بپرید و خودتان آن را امتحان کنید؟ حتما این کار را انجام دهید و خودتان مت را تست کنید.

یکی دیگر از ویژگی های مهم تشک جودو، طول عمر آن است. مهم نیست که چه زمانی تشک را می خرید، حتما به کیفیت آن توجه کنید و تشکی را خریداری کنید که برای 5 تا 10 سال بدون دغدغه از آن استفاده کنید.

سایر موارد برای انتخاب تشک جودو مناسب

شما باید بدانید که تفاوت هایی بین تولید کنندگان مختلف وجود دارد . هر تشکی ویژگی های خاصی دارند؛ بو، ضد آب بودن، طول عمر از جمله برخی از ویژگی های تشک جودو است. به خاطر داشته باشید که برای خرید یک تشک جودو مناسب باید بودجه ی کافی در نظر بگیرید، مخصوصا اگر می خواهید کل یک باشگاه یا سالن مسابقه را با آن پوشش دهید. برای استفاده های تمرینی می توان ار کفپوش تاتامی مانند تاتامی 40 میل یا تاتامی 50 میل هم به عنوان تاتامی جودو استفاده کرد.

 

تشک جودو های بسیاری وجود دارند. اگر می خواهید مناسب ترین تشک را برای خود انتخاب کنید، مطمئن شوید که تشک شما حداقل  5 سانتی متر ضخامت داشته باشد که شما و سایر ورزشکاران را در هنگام تمرین ایمن نگه دارد.

اطلاعات محصول :

  • رنگ بندی:آبی - قرمز - زرد- طوسی و سایر رنگه به سفارش مشتری
  • جنس: فوم مخصوص کراسلینک با رویه ضد آب و ضد تعرق

Share